Sık Sorulan Sorular

Paintball ile ilgili bize en çok sorulan sorular ve yanıtlarımız.

 • Paintball oynamak için en az kaç kişi olabiliriz? 98%

  Sahamız 20 kişi için SpeedBall düzeninde kurulmuştur. Dolayısı ile oyundan zevk alabilmek ve çok efor harcamamak için en az 5+5 kişi olmak tavsiye edilir. Hafta sonları için en az 5+5 kişi olmak şarttır.

 • Paintball da yaş sınırı varmıdır? 98%

  EVET. Sahamız Avcılık Atıcılık Federasyonu'nun tavsiye ettiği 16 yaş sınırına uyar. Ancak veli vekaleti ile 14 yaşa kadar oynatabiliriz.

 • Ayakkabı veriliyormu? 98%

  Malesef VERİLMİYOR. Ekipmanlar her oyuncu için yıkanıp temizlenmektedir. Ancak ayakkabı hijyen açısından temizlenemediğinden veremiyoruz. Zaten her sporcunun bir ayakkabısı vardır :)

 • Paintball sahanızın büyüklüğü nedir? 95%

  Paintball sahamız 120m x 50m toplamda 6.000m2 dir. Saha düzeni titizlik ile hazırlanmıştır. Bir çok senaryo aynı düzende oynanabileceği gibi özellikle çift bayrak ve tek bayrak düzeninde sahanın tamamı kullanıma açık olduğundan oldukça zevkli müsabakalar yaşanmaktadır.

 • Paintball sahanız açık alanmı yoksa kapalı alanmı? 95%

  Paintball sahamız 66.000m2 çam ormanı içinde tamamen doğal açık ortamdadır. Sahamız kapalı olmamasına rağmen 30 metrelik çam ağaçları sayesinde yazın tamamı gölge içinde, kışın ise yağmur ve kar yağışına oldukça korunaklıdır. Ayrıca paintball bir doğa sporu olduğundan firmamız kapalı bir saha işletmesinde bulunmayı düşünmüyor.

 • Gece maçları oynatıyormusunuz? 90%

  Evet. Sahamızda aydınlatma mevcut.

 • Servis hizmetiniz varmıdır?90%

  EVET. Hafta sonu kişi başı 35 TL ödeme ile Maltepe Metro durağından kalkan servisimizden yararlanabilinir. En az 10 kişi olunmalı ve öncesinde servis için rezervasyon yapılmalıdır. ( Covid dolayi iptal edildi. )

 • Çalışma saatleriniz nedir? 90%

  Hafta içi sabah 10:00 akşam 21:00 Hafta sonu ise sabah 09:00 akşam 22:00 dir.

 • Yağmur veya karda paintball oynayabilirmiyiz ? 90%

  EVET. Eğer sağnak tipi bir yağış yoksa paintball oynayabilirsiniz. Sahamız çam ormanı içinde olduğundan oldukça korunaklıdır. Zaten maç yapmaya engel bir hava durumu olduğunda hakemler önceden rezervasyonu erteliyebiliyorlar.

 • Sahanıza toplu taşıma ile nasıl ulaşabiliriz ? 90%

  Sahamızın önünde bulunan Çam Evi iett durağından Kadıköy'den kalkan 19 H belediye otobüsü geçmektedir.
  Diğer bir seçenek ise Maltepe E5 köprüsüne Metro dahil her türlü toplu taşıma ile gelmek, devamında Maltepe Cezaevi Minibüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Hatta E5 Maltepe köprüsünden sahamıza Taksi ile gelmekte fiyat olarak çok cazip olabilir …İETT ile nasıl giderim.
  Nereye kısmına Çam Evi Otobüs Durağı yazınız.

 • Sahanıza özel araç ile nasıl ulaşabiliriz ? 90%

  Navigasyon cihazı kullanıyorsanız. GPS koordinatlarımız : K 40.96078 x D 29.16843
  Eğer Google veya Yandex navigasyon kullanıyorsanız. Hedef Paintball yazmanız yeterlidir.

 • Sahanızda paintball oynamak için rezervasyon gereklimidir? 85%

  Evet gereklidir. Sahamızın müsahitlik durumuna göre hafta içi oyunları için en az 1 gün önceden, hafta sonu oyunları için en az 2-3 gün önceden arayıp ön rezervasyon bilgisi alabilirsiniz. Kesin rezervasyon alabilmek için firmamızdan gelen SMS bilgisindeki hesabımıza ön ödeme (cayma bedeli) yatırmanız yeterlidir. Tabiki oyun için geldiğinizde kaporanız ücretinizden düşecektir.

  Rezervasyon almak için hemen arayabilirsiniz. +90 533 543 6003

 • Grup olarak geldiğimizde nekadar ücret öderiz? 85%

  Türkiye'nin en ucuz fiyat garantisini sunan işletmemiz oyun ücretlerini kişi başı paket fiyatlar olarak sunmaktadır. Her grup oyun öncesinde başlamak istedikleri oyun paketini seçerek oyuna başlar. Devamında alınmak istenen her 50 adet boya topu 100 tl olarak oyuncuya oyun sonunda ödenmek üzere hakemler tarafından verilir. Oyun süresi net olarak en az 40dk. sürdüğünden oyuncuların ihtiyaç duyacakları top miktarı tamamen oyuncunun performansına bağlıdır.

  Fiyat paketlerini inceleyerek kendinize en uygun bütçeyi belirleyebilirsiniz.…İncele

 • Hafta içi ve hafta sonu fiyat farkı varmıdır ? 85%

  HAYIR. Hafta sonu en az 5+5 kişi olmak şartı ile fiyat farkı yoktur.

 • Sahanızda piknik veya mangal yapabilirmiyiz ? 80%

  EVET. Sahamız devlete ait resmi mesire alanı içindedir. Paintball için herhangi bir giriş ücreti veya otopark ücreti ödemezsiniz. Ancak piknik yapmak isterseniz kişi başı çok cüzzi fiyatla mesire alanı ve masalarını kullanabilirsiniz. İsterseniz büfe bölümünden yanmış hazır mangal ve semaver çayınızı alabilir ve piknik için gıda hariç tüm gereksiminizi sağlayabilirsiniz.

 • Paintball silahlarınızda çeşitlilik varmıdır ? 80%

  EVET. Standart oyuncu silahı Tippmann custom98 dir. Ancak ekstra modifiyeli farklı işaretleyici seçmek isterseniz fiyat farkı ödeyerek çeşitli tip ve özellikte ekipman kiralaya bilirsiniz.

 • Hakem olmak zorundamı ? 80%

  EVET. Sahamız Gençlik Spor Hizmetleri müd. bağlı resmi bir spor tesisidir. Dolayısı ile Hakem ve Paintball Antrenörü zorunluluğu söz konusudur. Hakemlerimiz konusunda uzman ve Avcılık Atıcılık Federasyon'una bağlı yeterliliğe sahip kişilerdir.

 • Sahanız Turnuva yapmaya uygunmu ? 80%

  EVET. Sahamızda bugüne kadar çok çeşitli turnuva ve organizasyonlar yapılmıştır.

 • Ekipman satışı yapıyormusunuz ? 80%

  EVET. Paintball için gerekli tüm ekipman ve boya topu satışımız mevcuttur.

 • Bayanlar paintball oynayabilirmi ? 80%

  Tabiki... Paintball unisex bir spordur. Çoğu zaman bayan oyuncular erkeklere zor anlar yaşatıyorlar.
  Paintball, dünyada ligleri bayan-erkek olarak ayrılmayan tek spordur ve profesyonel takımlarda oynayan bazı bayanlar erkek rakiplerini sahada teker teker avlamakta, hatta sadece bayanlardan kurulu profesyonel takımlar Avrupa ve Amerika'da çok başarılı sonuçlar almaktadırlar.

 • Çok can acıtıyormu ? 80%

  Uzman Hakemlerimizin anlatacağı kurallar dışına çıkmadığınız sürece canınız acımayacaktır.
  Oyun esnasında üzerinize çarpan boya topunu hissedeceğiniz garantidir ama bundan genelde acı duymazsınız. Paintball'da boya toplarının atış hızları için belirlenmiş standartlar vardır (max 300 feet/sn.) ve bu hızda üzerinize çarpan bir boya topunun size verebileceği en büyük zarar küçük kızarıklar ya da morluklar ve çarpma anında yanma hissidir. Ayrıca oyuna girerken üzerinize vücudunuzun tamamını koruyacak kıyafetler giyersiniz. Kafa bölgesini tamamen koruyan termal camlı maskelerle beraber güvenliğiniz tamamlanmış olur.
  Ayrıca 5m altında atış yapılması oyun kuralları gereği yasaklanmıştır.

 • Boya sağlığa zararlımıdır ? Kıyafetlerimizden çıkarmı ?80%

  Boya toplarının içerisinde gıda boyası vardır ve tamamen zararsızdır. Toksin içermez ve açık havada üç hafta içerisinde tamamen yok olurlar.
  Boya toplarının bıraktığı izler herhangi bir yüzeyden sadece silerek, kıyafetlerden ise bir hafta içerisinde yıkandığı sürece rahatlıkla çıkmaktadır. Ayrıca paintball oynarken özel kıyafet giyeceğiniz için kıyafetleriniz zarar görmeyecektir.

 • Gözlük kullanıyorum. Paintball oynayabilirmiyim ? 80%

  EVET. Eğer gözlüğünüz aşırı büyük değil ise kullandığımız maskeler içinde gözlük giyilebilmektedir.

 • Tesettürlü bayanlar sahanızda paintball oynayabiliyormu ? 70%

  Evet. Mevcut ekipman ve kamuflajlar tesettürlü bayanlar içinde uygundur. Tabiki paintball özel maskesinin yüz bölgesine tam oturması şartı ile.

 • Paintball da kilo sınırı varmıdır? Her kiloda oyuncu için kamuflaj bulunuyormu ? 70%

  Paintball yüksek aktivitesi olan ekstrem bir spor olup uzman doktorlarca spor veya yüksek aktiviteli spor yapmaları sakıncalı olduğu belirlenen kişilerce yapılması tehlikeli bir spordur. Eğer beden sağlığınız yeterli ise firmamız için kilo sınırı yoktur.
  Her vucut ölçüsü için 6 XL bedene kadar kamuflaj mevcuttur.

 • Bir kere vurulunca oyun bitiyor mu ? 60%

  HAYIR. Oyun birçok senaryodan oluşur. Bazı oyun senaryolarında vurulsanız bile takım arkadaşlarınız tarafından kurtarılıp, oyuna devam edersiniz. Ancak vurulan oyuncunun CEZA bölgesine gitmesi zorunludur.

 • Yanımda ne getirmeliyim ? 60%

  Paintball oynamak için yanınızda oyunu sırasında rahat edeceğiniz bir ayakkabı ve yedek kıyafet getirmeniz yeterlidir.